Menu górne

Malinowe Kruche Bezy / Beziki

Delikatne, leciutkie, kruche, małe malinowe bezy. Z racji swoich rozmiarów nie potrzebują dużo czasu, aby wyschnąć w piekarniku co niewątpliwie jest ich zaletą. 
Urozmaicą smak każdego kremu jak i nadadzą niepowtarzalnego wyglądu ciastu. 
Można je także pokruszyć na wierzch spienionego mleka do kawy... albo zjeść same i poczuć odrobinę lata w środku tej zimy.

Słodko polecam !


Składniki na blaszkę Bez o Smaku Malin:
  • mała szczypta soli
  • 3 białka*
  • pół szklanki cukru
  • 2 łyżeczki budyniu malinowego

Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Następnie dodawać stopniowo, po jednej łyżce cukru  – ubijać około 5 minut tak, aby nie było czuć drobinek cukru w masie. 
Masa powinna być bardzo gęsta, sztywna i lśniąca. Dodać proszek budyniowy i ubijać około 1 minuty. Blachę do pieczenia wyłożyć papierem. Masę przełożyć do rękawa cukierniczego i wyciskać na papier nie duże beziki.

Piec  najpierw przez 20 min. w temperaturze 140*, następnie z termoobiegiem - 50. min w temperaturze 80*. Temperatury należy pilnować, trzeba „wyczuć swój piekarnik”, można zwiększać, zmniejszać temperaturę i czas – ważne, aby bezy się nie przypiekły (nie zmieniły koloru), a wysuszyły i skruszały. Beziki powinny być lekko różowe / różowe przez cały czas (nie brązowe). Wystudzić. Gdyby okazało się, że po ostygnięciu beziki nie są kruche, a miękkie w środku - wstawić do piekarnika i suszyć dalej około 30 min. w temperaturze około 60*.


*białka można mrozić w pojemniku np. kiedy zostaną po wykonaniu jakiegoś innego ciasta z użyciem dużej ilości żółtek :)

*zamiast białek można użyć wody z puszki po ciecierzycy (traktujemy je jak "białka")- wersja dla osób, które nie mogą spożywać jajek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz